Anneler Buluşuyor

anneler-bulusuyorBir anne iseniz ne yaparsanız yapın ‘’eksik’’ ve ‘’yetersiz’’ olduğunuz duygusu ile hayatınızın bir döneminde mutlaka karşılaşmışsınızdır.

Hele ki farklı gelişen bir çocuğun annesi iseniz kendinizi bu gel-gitlerle çok daha fazla yıpratırsınız.

Bazen boğazınıza koca bir yumru oturur,yastığınızı ıslatır çoğu zaman gözyaşlarınız,aklınızın ve yüreğinizin bir köşesinde dile dökülemeyen kaygılar ve endişeler,cevapsız sorularla boğuşarak kendinizi yiyip bitirirsiniz.

Ya dışarıdaki anlamsız bakışlar ne zordur dimi onları görmemezlikten gelmeye çalışmak…

Tüm bu duygu karmaşaları için de kendinizi çok yalnız hissedersiniz …

Her insan anlaşılmak ister .Bazen omzunuza dokunan  bir el bile nasıl ferahlatır içinizi bir düşünün …..

Özel gereksinimli çocuğu olan aileler bu duyguyu çok az yaşarlar,hep yalnız oldukları duygusu vardır içlerinde….Bilirsiniz ki bu zor bir yoldur,güç ister ,güveneceğiniz birilerinin yanında olmasına ihtiyaç duyarsınız ve gün gelir kendiniz bile kendi hayatınızı yaşamak istemezsiniz.Artık SİZ eski SİZ olamayacaksınızdır. Bunun  verdiği telaşla daha umutsuz ve mutsuz olursunuz….

İşte bu noktada biz diyoruz ki hiçbir şey bu kadar korkunç,umutsuz ve mutsuzluk verici değil.Biz başardık siz de başarabilirsiniz kaderine terk edilmek ve yalnızlık duygusundan birlikte arınalım…..

Birlikte konuşalım deneyimlerimizi paylaşalım. Birlikten güç doğar yaşam içinde herkesin bir anahtarı vardır birbirimize çözüm yollarımızı anlatıp ışık olalım.Sizi anlayan birileri ile sohbet etmenin ne kadar değerli ve iyileştirici olduğunun hazzını birlikte yaşayalım.Bazen gülelim bazen ağlayalım gerekirse …..

Birbirimizin  hayatlarına dokunalım madem bizi kimse anlamıyor gelin biz birbirimize destek olalım.

Bir çocuk ne kadar iyi bir eğitim alırsa alsın evde onunla nasıl iletişim kuracağını bilemeyen bir ebeveyn varsa o çocuk çok şey kaybediyor.

SİZ mutlu, özgüvenli ve sağlıklı olursanız çocuğunuz ve ailenizde sizinle birlikte mutlu olur…..

Kontenjan sınırlı olduğundan lütfen isim yazdırınız: 0212 211 10 91 – 92

Tarih: 18 Kasım 2016, Cuma

Saat: 11:00

Adres ve konum bilgileri için tıklayınız.