Tercih değerlendirme prosedürü ve sözel davranış ( VERBAL BEHAVIOR ) Çalıştayı

AMAÇ

Bu çalıştayın amaçlarından birisi, özel eğitim alanında özel gereksinimli çocuklar ile çalışan uzmanların pekiştirme sistemini doğru bir şekilde gerçekleştirebilmelerine yardımcı olabilecek tercih değerlendirme prosedürünü kullanmalarını sağlamaktır. Çalıştayın diğer bir amacı da çocuğun işlevsel dili öğrenme yeteneğini arttıran sözel davranış yaklaşımını etkin bir şekilde kullanmalarına yardımcı olmaktır.

Çalıştay aşağıdaki sorulara cevap arayacaktır:

  1. Pekiştirme Nedir?
  2. Etkili Pekiştireç Belirleme Süreci Nasıl Gerçekleştirilir?
  3. Verbal Behavior (Sözel Davranış) Nedir?
  4. Sözel Davranış Değerlendirmesi Nasıl Yapılır?
İÇERİK

Tercih değerlendirme prosedürü etkili pekiştireç belirleme sürecini içermektedir. Etkili pekiştireç belirleme sürecini oluşturan etmenler, sözel davranışın ne olduğu, dilin davranışsal olarak kategorilendirilmesi, mandingin önemi, çocuğun sözel davranış açısından değerlendirilme süreci ayrıntılı olarak incelenecektir.

Değerlendirmeler ve çalışmalar videolarla desteklenecektir.

KİMLER KATILABİLİR

Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri, Danışmanlık Merkezleri, Özel Hastaneler, Muayenehaneler ve Devlet Okullarının, Özel Eğitim Hizmeti ile uğraşan eğitimciler katılabilir. (Psikolog, Özel Eğitim Öğretmeni, Okul Öncesi Öğretmeni, Çocuk Gelişimci, Ergoterapist, Fizyoterapist vb.)

KAYIT

Katılımcı Sayısı: 20
Eğitimci Sayısı: 1
Çalıştayın Süresi: 3 saat
Çalıştayın Dili: Türkçe

Yöntem: Bilgilendirme, uygulama, örnekleme, tartışma Eğitimci: Psikolog / Aile Danışmanı, UDA Bilim Uzmanı Elif Sanal ÇALIK

Fiyat: Kurumlara göre fiyat belirlenecektir. Detaylı bilgi için arayınız.

Not: Katılımcılar isterlerse öğrenci adı belirtmeden vaka örnekleri getirebilirler. TÜM KATILIMCILARA “KATILIM BELGESİ” VERİLECEKTİR.