Algı, Uluslararası Erken Çocuklukta Müdahale Kongresi’ne gidiyor

Algı ABA Terapi Merkezi yöneticilerinin ve bazı terapistlerinin katılacağı Uluslararası Erken Çocuklukta Müdahale Kongresi 3-6 Nisan 2014 tarihinde Antalya’nın Beldibi bölgesinde ANTEDON OTEL VE KONGRE MERKEZİ’nde gerçekleştirilecektir.

Milli Eğitim Bakanlığı, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün de organizatör olduğu, ICECI2014’ün ana teması “Erken Çocuklukta Müdahale Alanında Araştırma ve Uygulama Arasında Köprüler Kurmak” olacaktır.

Algı ABA Terapi Merkezi yönetici ve eğitmenlerinin sunacağı “6 AY BOYUNCA HAREKET EĞİTİMİ ALAN OTİZM TANILI ÇOCUKLARIN TEMEL LOKOMOTOR BECERİ GELİŞİMLERİNİN DEĞERLENDİRİLMESİ” adlı “POSTER” sunum kongrenin en değerli sunumları arasında yer alacaktır.

ICECI2014, birden çok amaca hizmet edecektir. Amaçlar arasında;

  • 0-6 yaş aralığında gelişimi farklı ya da riskli olan çocuklar ve ailelerine yıllardır farklı ülkelerde hizmet sunan farklı disiplinlerden gelen uzmanların ortak bir dil oluşturmasını sağlamak.
  • Uluslararası katılımcılar ile ülkelerdeki erken çocuklukta müdahale sürecini ve uygulamalarını tanımak.
  • Erken çocuklukta müdahale alanında farklı disiplinlerden ve farklı ülkelerden gelen uzmanların yaptıkları çalışmaların bilimsel bir bağlamda paylaşılmasına imkan vermek.
  • Uluslararası bilimsel işbirliğini sağlamak.
  • Erken çocuklukta müdahale alanında üretilen bilimsel bilginin çocuk ve ailelere ve diğer ilgili paydaşlara aktarılmasını sağlamak.

yer almaktadır.

PDF Olarak İndir | Word Olarak İndir

uluslararasi-erken-cocuklukta-mudahale-kongresi

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir