Betül Emür 17 Yaş

Betül Emür  28 Nisan 1995’ da Giresun’da  dünyaya geldi . 8 aylık 900 gr  doğdu. Üç ay Trabzonda küvözde  yaşadı. İki yaşına kadar ayağa kalkamadı. Dört sene İstanbul’a tedavi için Bakırköy nörolojiye geldik. Betül’de beyine sinyal bir dakika sonra geldiği için ancak anlıyordu. Gözünde miyop, görme yüzde 70, sağ göz tamamen zayıf görüyor. Ayağında platin takılı. Betül 11 yaşına kadar ayakkabı giyemedi. İstanbul’da Baltaliman’ında senelerce tedavi gördü. Ayağı uzatıldı kısalık vardı ve parmaklarının ucunda yürüyordu. Şimdi çok şükür yürüyebiliyor. Betül için Giresun’daki evimizi bırakıp, altı senedir kiracı olarak İstanbul’da yaşıyoruz. Çok şükür başardık.

Halen de tedavi bitmedi. Ayağından ameliyat olacak sıramızı bekliyoruz. Biz böyle mücadele ederken Algı Eğitim’le tanıştık. Bizim yüzümüz daha çok gülmeye başladı.Haftada iki saat ders alıyor ama, hayal kurmaya başladı. Kitap yazmaya karar verdi. Küçük hikayeler yazıyor. En önemlisi öğretmenleri gibi faydalı olmak istiyor, onları kendine örnek alıyor. Allah’tan her zaman duam olurdu. Bana evlat acısı verme diye.

Diyorum ki devlet her gün ders verirse iki saatte neler oluyor. Her zaman olsaydı keşke, artık evde gülen yüzlü kızım var. Bunun için dua ediyorum. Çünkü iki saatte güzel şeyler yapıyor.  Bu ona çok iyi geliyor. Algı’dan önce daha farklıydı.. Hep üzülüyordu . Algı’nın dışındaki saatlerine üzülüyorum. Tüm çalışanlarına teşekkür ediyorum. Onların önünde eğiliyorum. Çünkü kızımın gözlerindeki yaşı kestiler. BENİM DE GÜLEN GÖZLERİM VAR ARTIK.

 

Annesi

AYŞENUR EMÜR

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir