Efe Ç. 5 Yaş

EFE-CEfe Ç. 5 yaşında otizm

Oğlum a tipik otizm teşhisli. 2 yaşını doldurduğunda bu teşhisi aldık. İlk doktorumuz da sonraki gittiğimiz doktorlar da Efe için hep olumlu konuştular. Bu bizim için hep umut oldu. Efenin takıntıları vardı tekrarlayıcı davranışları vardı. Konuşması 4 kelimeden ibaretti. Hadi, atta, baba, dede. O yaşları zordu. Kendini ifade edemediği için sinirliydi. Ağlama krizleri, kendini yere atmalar vs. O zamanlar söylenen tek şey sabırlı olmamızdı. Doktorların bize söylediği, yoğun bir eğitimle Efenin yaşıtlarını yakalayabileceğiydi. O günden beri bunun için uğraşıyoruz. İlk kurumumuz evimize yakın bir yerdeydi. 2 sene devam ettik. Sonrasında Efe için bir değişiklik istedim başka bir kurum araştırmaya başladım.

ALGI ÖZEL EĞİTİM hakkında olumlu şeyler duyuyordum neden olmasın diye düşündüm. Efe için iyi olacağına inandım. Randevu alarak görüşmeye geldim. Parin hanım sağ olsun bizi güler yüzüyle karşıladı. Karşımızda bir kurum müdürü değil bir anne bulmuştuk. Bu kurumu öncelikle kendi oğlu ve oğlunun durumundaki diğer çocuklara faydalı olabilmek için açtığını öğrendim. Bu beni çok mutlu etti. O an doğru yerde olduğuma inandım. 2016 Nisanında ALGI da 2. yılımızı dolduracağız.

Eğitiminden çok memnunum.  Kurumda yapılan dersi izleyebilmemiz çok güzel kapı arkasından bakma şansımız var. Camlarda film olduğu için çocuklara görünmeden onları izleyebiliyoruz. Bu gerçekten çok iyi.  Öğretmenin çalışma şeklini izleyerek evde aynısını çocuğuma uygulayabiliyorum. Gelelim öğretmenlerimize… Öğretmenlerimiz mi desem, meleklerimiz mi desem, ablalarımız mı desem. İkisi de çok değerli bizim için.  Medine hoca ve Zülal hoca.  Efe için gösterdikleri çabadan çok mutluyum. İyi ki hayat onları karşımıza çıkarmış. Benim oğlum sarılıp öpülmekten çok hoşlanır. İkisi de sevgi dolular derse her gelişimizde Efeyi hep sevgiyle karşılıyorlar. İki öğretmenimden de çok memnunum. Oğlumun okulda ve normal yaşantısında gösterdiği bazı davranış problemlerinde de bize yardımcı oluyorlar. Hocalarımız sağ olsunlar çok baş ağrıtmışlarımız vardır.  Her seferinde de bize yol göstermişlerdir. Çözüm göstermişlerdir. Onlara çok güveniyorum. Oğlumu güzel yerlere taşıyacaklarına inanıyorum. Efenin yaşıtlarını yakalayabilmesi için öğretmenlerinin bilgilerine ve desteklerine ihtiyacı var. Efe artık kendini konuşarak ifade edebiliyor. Verilen komutları yerine getirebiliyor. Oğlum günden güne iyiye gidiyorsa bu her ikisinin de gayretleriyle olmuştur. İkisine de ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum. Bu zamana kadar Efeye verdikleri eğitim için. İyi ki varlar. İyi ki oğlumun öğretmenleri olmuşlar. Sizin evladınızın da bizim oğlumuz gibi özel bir durumu varsa size Algı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezini tavsiye ederim

Annesi

A.Ç.