Ege-koop, Anadolu Otizm Vakfı ’na Arsa Bağışladı

Baskan Ozfatura, Aslan'a plaket vererek tesekkur ettıEge-Koop’un Anadolu Otizm Vakfı’na bağışladığı 3 milyon lira değerindeki arsanın tapu teslim töreni düzenlendi. Törende konuşan Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan, “Bugüne kadar 30 bin konut yaptık, 100 bin insanın hayır duasını aldık ancak ilerleyen yıllarda binlerce otizmli çocuğumuzu hayata kazandıracak bu hayır, benim için çok ama çok ayrı bir yerde. İnşallah eğitim kampüsümüzün temelini de yakın zamanda atacağız.” dedi.

Tapu teslim töreni, İzmir’in Güzelbahçe ilçesi Yelki’de yaklaşık 6 ay önce hizmete açılan Nermin–Osman Akça Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde yapıldı. Burada konuşan Anadolu Otizm Vakfı Başkanı ve Ege-Koop Onursal Genel Başkanı Burhan Özfatura, “Kardeşim Hüseyin Aslan’ın yaptığı bu bağışla vakfımız, kısa sürede kamu yararına vakıf statüsüne kavuşma imkanını elde etti. Ege-Koop Genel Başkanı’nın bağışladığı bu arsa ile resmi vakıf hüviyetine kavuştu. Bu arsanın, vakfın geleceği için maddi ve manevi büyük katkısı var.” şeklinde konuştu.

Aslan da bugüne kadar çok sayıda hayır duası alacak işe imza attıklarını ama en mutluluk verici olanın otizmli çocuklara eğitim kampüsü yapılması yolunu açacak arsa bağışı olduğunu söyledi. Ege-Koop olarak önceliklerinin eğitim, sağlık ve insan olduğunu dile getiren Aslan, “Bu nedenle İzmir’de ve Ege’deki otistik yavrularımızı eğitmek ve rehabilite etmek ve sosyal yaşamın içinde üretken, verimli ve uyumlu bireyler olarak yer almalarını sağlamak amacıyla Anadolu Otizm Vakfı’na eğitim, tedavi ve meslek kazandırma yönünde kampüs kurmak için bu arsayı bağışladık.” dedi.

Kaynak: EtkiHaber