Engelli Mehter Konseri Büyük Alkış Aldı

engelli-mehter-takimiOtizmli Bireyleri Destekleme Derneği öncülüğünde Milli Eğitim Müdürlüğü Halk Eğitim Merkezi ile Akşam Sanat Okulunca organize edilen kursa katılan 33 engelli, Valilik binası önünde mehter konseri verdi.

Milli Eğitim Müdürlüğü`ne bağlı Halk Eğitim Merkezi tarafından 1,5 ay süreyle mehter eğitimi gören zihinsel engelli öğrencilerin, verdikleri konser büyük ilgi gördü.

Balıkesir Valiliği binası önünde mehter marşlarını seslendiren engelli öğrenciler, davul ve zil gibi ritim çalgılarında büyük başarı gösterdi. Türküleri ve marşları ezbere okuyan öğrenciler, vatandaşlardan büyük alkış aldı. Mini konseri Vali Ahmet Turhan, Vali Yardımcıları, Milli Eğitim Müdürü Sabri Caner, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ömer Yalım, Zihinsel Engelli Çocukları Koruma Derneği temsilcileri, aileler ve çok sayıda vatandaş dinledi. Gösteri sonunda Engelli öğrenciler Vali Ahmet Turhan’a özel olarak işlenmiş ahşap tepsi hediye etti. Vali Turhan “Öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Çok duygulandık. Engelli vatandaşlarımızın önündeki engelleri kaldırdığımızda çok güzel işler yapıyorlar. Hepsini tebrik ediyorum” dedi.

Engelli Mehter Takımı‘nın 19 Mayıs törenlerinde de görev alacağı öğrenildi.

Kaynak:BalıkesirDemokrat