Gelişimsel Yetersizliği Olan Çocukların Sosyalleşmelerine Spor Eğitimi ile Destek Olunması projesi

1381460Balıkesir’de, İl Özel İdare Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi tarafından hayata geçirilen “Gelişimsel Yetersizliği Olan Çocukların Sosyalleşmelerine Spor Eğitimi ile Destek Olunması” projesi başta Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olmak üzere Otizmli Bireyleri Destekleme Derneği, Balıkesir Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklığında yürütülüyor.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünde görevli tüm antrenörlerinin görev aldığı proje için müdürlüğün sahip olduğu bütün tesisler kullanıma açıldı. 22 – 23 Haziran 2013 tarihinde bir çalıştayın da gerçekleştirildiği projeden beklentilerin çok büyük olduğu ifade edildi. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İlhan Aslan, “Böyle anlamlı bir projede yer almanın bizim için bir ayrıcalık olduğunu düşünüyorum. Tüm çalışanlarımız, antrenörlerimiz ve tesislerimiz ile projenin en büyük destekçisiyiz. Engelli olan tüm vatandaşlarımız bizim birer parçamızdır, bu yüzden onların toplum içerisinde daha kolay yer edinmelerini ve sosyalleşmelerini sağlayacak olan bu projede onlarla el eleyiz” dedi.

Emeği geçen herkese teşekkür eden İlhan Aslan kurumların dışında, bu toplumda yaşayan her ferdin, bu ve buna benzer projelere destek vermesi gerektiğini söyledi.

Kaynak : Haber3