Dr. Garbis Yakupyangarbis-yakupyan-150x150

1959 İstanbul doğumludur. İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi’nden 1983 yılında mezun olmuştur. Denizli’de sağlık ocağı hekimliği yaparak mecburi hizmetini tamamlamış ve 1990 yılında İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Ana Bilim Dalı’nda Uzmanlık eğitimini almıştır. Askerlik görevini Isparta Askeri Hastanesinde tamamlamıştır.

1993 yılından bugüne Yedikule Surp Pırgiç Ermeni Hastanesi’nde İç Hastalıkları Uzmanı olarak görev yapmaktadır. 2007 yılında Algı Eğitim Öğretim Hizmetleri Tic. Ltd. Şti. ’nin kurucuları arasında yer almıştır. Düzenli olarak her hafta genel kurul toplantılarına katılmakta ve merkezin her geçen gün daha iyi hizmet verebilmesi için oluşturulan beyin takımında yer almaktadır. Bunun yanı sıra ekibimize ve zaman zaman ailelere sağlık konularında seminerler ve eğitimler vermektedir. Otizmli çocuğa sahip bir baba olan Garbis Yakupyan, her bir çocuğun en doğru eğitimi alarak, yaşam kalitesini yükseltmenin sağlanması gerekliliğine inanmaktadır.

Parin YAKUPYANparin-yakupyan-150x150

İstanbul doğumludur. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Maliye Bölümü’nden mezun olmuştur. 1988-2005 yılları arasında tekstil sektöründe finans ve muhasebe bölümlerinde yöneticilik yapmıştır. 2000 yılında doğan ikiz bebekleri kendisine yepyeni bir dünyanın kapılarını açmış ve anneliğin çok farklı ama bir o kadar da kutsal şeklini yaşamaya başlamıştır. İkizlerden birine 2002 yılında konan otizm tanısıyla tüm ailelerin geçtiği süreçlerden geçmiştir. Şaşkınlık ve reddetme döneminden sonra yapılması gereken çok şeyin olduğunu fark ederek, tüm profesyonel ve sosyal yaşamını yeniden gözden geçirmiştir.

Tanıyı aldıktan 5 yıl sonra sektördeki eksiklikleri görerek, oğlunun eğitimcisi Selim Parlak ve eşi Dr. Garbis Yakupyan ile birlikte hem oğluna daha faydalı olmak, hem de tüm çocuklara daha iyi hizmet sunmak için Algı Eğitim Öğretim Hizmetleri Tic. Ltd. Şti.’ ni kurmuşlardır. Şu an bu merkezde yöneticilik yapmaktadır. Merkeze gelen ve görüştüğü tüm ailelere en doğru bilgileri verebilmek için çeşitli eğitim, seminer ve kongrelere katılmaktadır. ABA alanında İngiltere’den gelen ABA Uzmanı Nicola Stanley’den ABA uygulamaları konulu eğitimi almıştır.

Son olarak da ABA Uzmanı Nükte Altıkulaç’ın verdiği 5 modülden oluşan 40 saatlik eğitim seminerlerine katılmış ve ABA terapisi eğitim sertifikasını almaya hak kazanmıştır. 2002 yılından bu yana, uzun bir maratonda koşmakta olan bir anne ve bir profesyonel olarak çocukların en büyük gelişimlerinin erken tanı ve yoğun eğitim ile başarıldığına inanmaktadır.

Selim PARLAKSELM-PARLAK.-150x150

Selim Parlak İstanbul doğumludur. Evli ve 2 çocuk sahibidir.
Pertevniyal Lisesi,
Marmara Üniversitesi, Teknik Eğitim Fakültesi, Enerji Anabilim dalı, Makina/Teknik Öğretmenliği Lisansını bitirmiştir.
Askerliğini bitirdikten sonra çalışma alanı olarak engelli çocukların eğitimine gönül vermiştir.
İstanbul Ticaret Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Uygulamalı Psikoloji Yüksek Lisansını tamamlamıştır.
Halen Altınbaş Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Stratejik Pazarlama ve Marka Yönetimi Yüksek Lisansı’na devam etmektedir.

2003 yılında Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı İstanbul Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi’nde (OÇEM) 1 yıl sözleşmeli öğretmenlik / yardımcı öğretmenlik yapmıştır. Sonrasında bir Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde 3 yıl müdürlük ve eğitimcilik yapmıştır. Yüzlerce farklı gelişim gösteren çocuğun bireysel eğitim ve gelişimini izlemiştir. Yüksek lisans döneminde tez konusu olarak “Otistik Çocuğa Sahip Annelerin Empatik Becerilerinin İncelenmesi” konusunu ele almıştır.

2007 yılında Algı Eğitim Öğretim Hizmetleri Tic. Ltd. Şti’ nin kurucuları arasında yer almıştır. Algım Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nin sorumlu müdürlüğünü ve Algı ABA Terapi Merkezi Birimi’nin yöneticiliğini yapmaktadır. Merkezde, farklı uzmanlar tarafından verilen, eğitimler ve seminerler organize etmiştir. Aynı zamanda bir çok eğitim, seminer ve kongrelere katılmıştır. ABA alanında İngiltere’den gelen ABA Uzmanı Nicola Stanley’den ABA uygulamaları konulu eğitimi almıştır. Son olarak da ABA Uzmanı Nükte Altıkulaç’ın verdiği 5 modülden oluşan 40 saatlik eğitim seminerlerine katılmıştır.
2014 yılında “Özel Çocuklar Eğitim ve Dayanışma Derneği”nin (ÖÇED) kurucuları arasında yer almıştır.
2017 ağustos ayında derneğe ait olarak “Türkiye’nin ilk ve tek özel eğitim konulu e-dergi”sini yayınlayan ekibin içinde de bulunmaktadır.
2018 eylül ayında gerçekleştirilen 1. Uluslararası Uygulamalı Davranış Analizi Konferansı Türkiye 2018 ‘in organizasyon eş başkanlığını yapmıştır.