Hem Çocuğumu Hem Beni Eğittiler

Merhabalar,

Ayaz 18 aylık olana kadar her şeyi normaldi. 18 aylıkken havale geçirdi her şey tepetaklak oldu. Konuştuğu kelimeleri bile unuttu. Anne, baba, su, kaldı.

Sinirli, sürekli ağlayan, ismini söylediğim zaman dönüp bakmayan, takıntılı bir çocuk haline geldi.

Bir gün hastalandı. Doktora götürdüğümde, “Çocuğunuzda göz teması var mı?” dedi. O güne kadar hiç dikkatimi çekmemişti.

Eve geldim araştırdım. Ne anlama geliyor, doktor bana neden sordu acaba dedim. Dünyam o gün yıkıldı. Hemen çocuk psikiyatri arayışına girdim.

Bir profesöre gittik. Otizm olduğunu söyledi ama kendimi bırakmamalıydım. Güçlü olursam çocuğuma katkım olur diye düşünüyordum. Profesör bana Algı Özel Eğitimi tavsiye etti. 3 yaşında Algı Rehabilitasyona başladık.

O kadar iyi eğitimli öğretmenlere denk geldik ki, hem çocuğumu hem beni eğittiler. Evde neler yapabileceğimizi nasıl davranmam gerektiğini uzun uzun anlatıyorlardı. Motive edip psikolojimi düzeltip eve gönderiyorlardı.

Sadece 3 kelime konuşan göz teması olmayan tutturmaları, inatlaşmaları olup sürekli ağlayan bir çocuktan şimdi 8 yaşında ilkokul 2 inci sınıfa giden, yaşıtlarıyla aynı seviyede olan, sınıfında okulunda sevilen bir çocuk yaptılar.

Öğretmenlerimizin emeğine yüreğine sağlık. Ayrıca Parin Hanım’a da teşekkür ediyorum. Bizleri bu kadar donanımlı öğretmenlerle bir araya getirdiği için. iyi ki, iyi ki Algı diyorum.