Kızım Artık Derse Mutlu ve Neşeli Bir Şekilde Devam Ediyor

Hazal B.’nin annesinden mektup var;

Merhabalar ben Hazal’ın annesiyim. Kızım 2 yaşına gelene kadar normal gelişen bir bebekti ama kızımda ters giden bir durum fark ettik. İsmine tepki vermemesi, göz kontağı kurmaması, konuşmaması en çarpıcı belirtilerdi.

İlk doktorumun teşhisi ile otizm ile tanıştık. Konu hakkında herhangi bir bilgimiz yoktu. Nedenini sorgulamadan çocuğumuza nasıl yardımcı olabiliriz diye yola koyulduk. Doktorumuzun özel eğitim gerekiyor demesi ile araştırmaya başladık ve birkaç görüşmeden sonra tavsiye üzerine Algı Özel Eğitim Merkezine başvurduk ve hemen eğitime başladık.

Ayda 8 saat özel eğitimle düzenli bir şekilde devam ediyoruz ve öğretmenlerimiz işlerinde çok iyiler. İlk başlarda kızım derse girmek istemiyor, ağlıyor ve kendisine temas edilmesini istemiyordu. Şu an kızımızda çok gelişme görüyoruz.

Artık ismine bakması, oyun kurabilmesi, az da olsa konuşması bizi çok mutlu ediyor. Şundan emin olduk biz doğru yerdeyiz. Tabi ki bu duruma gelmemiz hiç kolay olmadı. Bu yolda çok sevdiğimiz öğretmenlerimize çok teşekkür ederiz. Kızım artık derse mutlu ve neşeli bir şekilde devam ediyor. Bu süreçte en başta Parin Hanım’a, değer verdiğimiz sevgili Algı ailesine çok teşekkür ederiz.