Koray Fatih Taşören Yaş 23

IMG-20151224-WA0000BENİM ADIM  KORAY FATİH TAŞÖREN

1997 Doğumluyum. Algı da  sekiz yıldır eğitim alıyorum. O zaman 15 yaşındaydım şimdi 23 yaşındayım. Eğitime Feride öğretmenle başladım. Feride öğretmenle toplumsal yaşam çalışmaları yapıyorduk. Cevahire gezi yapıp, sohbet ediyorduk.  Feride öğretmen bana ‘’ avea konuş doya doya’’ diyordu. Elektrikçiğe gidip, kumandalara baktık, markasını ve fiyatını sorduk. Ben sürekli dışarı çıkmak istiyordum o da beni çıkarmadı bende ona beni dışarı çıkarmadığı için tekme attım . Buna sonra çok üzüldüm ondan özür diledim. O zaman daha küçüktüm bu davranışların yapılmaması gerektiğini düşünemiyordum. Şimdi kendimi kontrol edebiliyorum.

Seyyar öğretmenim de bana matematik öğretiyordu kendisi algıdan ayrıldı. Dijitürkle ilgili konuşuyordum. Bana  ‘’ lig tv çok pahalı, filmler çok pahalı, Koray bana dijitürk diye ısrar edersen ben dijitürkümü kapatacağım dedi. Çünkü benim bununla ilgili takıntım vardı.

Şimdi Emine ve Zülal öğretmenlerimle ders yapıyorum. Emine öğretmenimle önceleri günlük yaşam becerilerini çalıştık . Bana ‘’ çay demlemeyi, tost yapmayı , toplumsal yaşamda da fatura yatırmayı, bankadan para çekme ve yatırmayı öğretti. Şuan matematik çalışıyoruz. Onluk bozarak çıkarmada biraz zorlanıyorum ama öğreniyorum.

Öğretmenlerimin desteğiyle Algı özel eğitimde pilesteyşınla  Zaralarıyla ilgili seminer verdim. Bu olay benim çok hoşuma gitti. Kendi takıntılarımı çok iyi görmemi ve nasıl davranmam gerektiğini bana gösterdi. Burada yapılan etkinliklere katılmakta beni mutlu ediyor. Halk oyunlarına ve pikniğe katıldığımda çok eğlenmiştim.

Zülal öğretmenimle pazzıl- matematik-türkçe çalışıyoruz. Sohbet edip, bakkala gidip, yiyecek, sakız ,şeker alıyoruz. Alış veriş yapmak çok hoşuma gidiyor.

Buraya gelmek ve öğretmenlerimle konuşmak beni çok rahatlatıyor. Bana değer veriyorlar ,seviyorlar. Benimle ilgileniyorlar. Başka kurumu düşünmek istemiyorum , gitmemde.  ALGIYI ÇOOOK SEVİYORUM.