Manisa Otizm Derneği Otizm okulunu bekliyor

manisa-otizm-dernegiManisa Otizm Derneği Başkanı Saadet Şeranoğlu, otizm okulu ile ilgili olarak “Bize Barbaros Mahallesi’nden bir arazi verildi. Biz sadece bu sürecin daha hızlı bir şekilde yürütülmesini istiyoruz” dedi.

AK Parti Manisa Kadın Kolları Başkanı Şule Uygur Manisa Otizm Derneği Başkanı Saadet Şeranoğlu’nu ziyaret etti. Ziyarette konuşan AK Parti Manisa Kadın Kolları Başkanı Şule Uygur, “Seçime gideceğimiz şu günlerde derneklerimiz ve STK ‘larımızla bir olup Manisamız için her anlamda farklı projeler sergilemek istiyoruz.

Başta büyükşehir belediyesini ardından ilçe belediyesini için kadın kolları olarak çalışmalarımızı başladık. Bundan sonra inşallah STK’larımız ve derneklerimiz ile beraber sürekli istişare içinde olacağız. Kendilerine bizi ağırladıkları için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Manisa Otizm Derneği Başkanı Saadet Şeranoğlu, Bu seçim maratonunda bizim yanımızda oldukları için mutluyuz. Engelliler bu seçimde bir birey olarak oy kullanacaklar. Biz STK olarak destek vermeye hazırız. Biz de aynı desteği partilerden görmek istiyoruz. Engellilerin Manisa içinde eğitim sağlık sosyal her türlü alanda yaşadığı sorunları ifade edemeyip toplumsal olarak ifade etmek için STK olduk. Biz ciddi anlamda Manisa’da otizm derneği olarak sorunlar yaşıyoruz. Manisa’da şubesi, vakfı ve okulu olmadan şuanda en büyük mağdur grup otizm gurubudur. Şuanda hem okul hem de şubemiz yok. Eğitim sorunları yaşıyoruz. Bu sorunların çözümü açısından da zaten siyasiler ve sizlerle beraber yol alacağımıza da inanıyorum” dedi.

Geçen yıllarda valinin okul için girişimlerde bulunduğunu vurgulayan Saadet Şeranoğlu, “Bize Barbaros Mahallesi’nden bir arazi verildi. Biz sadece bu sürecin daha hızlı bir şekilde yürütülmesini istiyoruz. Çünkü okullar açılmaya başlayacak. Buradaki velilerde mağdur durumda.

Bütçe ve arazi var. Bazı şeylerden kaynaklı küçük sorunlar var. Buda her geçen gün bizim çocuklarımız için bir kayıp” ifadelerini kullandı.

Şule Uygur ise “Önümüzdeki süreçte büyükşehir belediyesini almakla birlikte tabiki otistik çocuklarımıza bir okul kazandırmayı çok arzu ederiz” dedi.

Kaynak: EgeninSesi