Oğlumun Yanında Olduğunuzu Bilmek Beni Mutlu Ediyor

Emre’nin Annesi Halime Hanımdan mektup var:

Oğlum Emre K.Ö.’nün 3 yaşına kadar gelişimi normaldi. Zamanla Emre’de bir şeyler değişmeye başladı. Artık eskisi gibi konuşmuyor, göz teması kurmuyor, kimseyle oynamıyordu.

Bir uzmana götürdük. İlk önce çok hafif olsa da otizm tanısı kondu. Özel dersler, konuşma terapileri aldırdık ama benim için bir şeyler hala eksikti.

Ocak 2019 yılında Emre’nin ileri boyutta Özgül Öğrenme Güçlüğü olduğu anlaşıldı. Doktorumuz daha iyi bir eğitimin gerekli olduğunu söyledi. Eğitim kurumlarını araştırmaya başladık. Tavsiye üzerine Algı Özel Eğitim Merkezine tanışmaya, görüşmeye gittik.

Parin hanım bizi misafir etti. Eğitim sürecini, neler yapılacağını anlattı. Parin hanımla konuşup oradaki öğretmenleri tanıyınca doğru yerde olduğumuzu anladık. İki yıldır öğretmenleriyle birlikte ve benim bir tanem Emre’me o kadar çok şey kattılar ki şimdi Emre çok daha iyi.

Algı Eğitim Merkezi bizim ikinci evimiz. Orada patronundan çalışanına ve eğitmenlerine kadar herkes öyle cana yakın ki, o kadar güler yüzlü ki, kapıdan girince oğlum emin ellerde, ben doğru yerdeyim diye emin oluyorsunuz.

İyi ki sizi tanımışım, iyi ki sizinle birlikteyiz daha uzun yolumuz var ama bu uzun yolda oğlumun yanında olduğunuzu bilmek beni mutlu ediyor. Sizinle oğlum daha da iyi olacak eminim. Her şey için teşekkür Algı Grup ailesi.