Otizme dikkat çekmek için 9 bin 300 kilometre yol kat edecek

h_otizm_845İzmirli fotoğraf sanatçısı Tarık Gök, otizme dikkat çekmek için 9 bin 300 kilometre yol kat edecek. Gök, Seferihisar’da buluştuğu 7 otizmli çocuğun emaneti olan 7 taşı Pasifik Okyanusu’na atacak

Hayallerini peşinde sürekli fotoğraf çekme sevdasıyla yolculuğa çıkan İzmirli fotoğraf sanatçısı Tarık Gök, 9 bin 300 kilometre yol kat ederek bu kez otizm için hayallerini kovalayacak.

Geçtiğimiz yıl Everest’in ana kampından bir taş alıp Hindistan’da üç denizin birleştiği en güney ucuna, Kanyakumari, 4 ay gibi bir sürede 7 bin kilometre yol kat edip denize taş atan İzmirli fotoğraf sanatçısı Tarık Gök yeniden yollara düştü.

7 otizmli çocuk seçti

Bu sefer 1 Ocak Çarşamba günü çıkacağı yolcukta İzmir’den aldığı taşı Moskova’dan Sibirya trenine binip 9300 km. yolculuktan sonra Vladivostok’a ulaşıp taşı Pasifik okyanusuna atacağını belirtti. Tarık Gök otizmli 7 çocuğun seçmiş olduğu 7 taşı yanında götürüp bunu ülkemize ve dünyaya “Otizmi görmezden gelemeyiz” mesajını verecek.

Ulaşabildiğim herkese ulaşacağım

Otizm farkındalık adına çıkacağı yolculuğun kendisi için farklı bir anlam ifade ettiğini aktarın Gök, Seferihisar’da buluştuğu 7 otistik çocuğun emaneti olan taşları Pasifik okyanusuna atacağını belirterek, şöyle devam etti: “Yapacağım yolculuğun sadece kendi hayatımda bir tanıklık olmasını istemiyorum. Doğduğumuz ve yetiştiğimiz ülkemizden, kültürümüzden,canımızı yakan engellerden yolumun üstündekileri de haberdar etmek ve yolumdakilerin benzer engellerinden sizlerin de haberdar olmasını istiyorum. Bunun için Anadolu Otizm Vakfı’ nın fahri temsilcisi olarak güzergâhımdaki ulaşabildiğim her otizmliye, İzmir’deki arkadaşlarının mesajlarını ileteceğim.  Bu yolda herkesin ortak dili olan fotoğraflarımla iletmesini yolculuğumun en önemli amacı olmasını umuyorum.”

Kaynak: Bakırköy Gazetesi