Otizmli Caner Serin’in Piyano dinletisi

caner-serin1987 yılında Ankara’da doğan ve 2 yaşında otizm tanısı konan Caner Serin, uzun yıllar aldığı özel müzik eğitimleri sonunda gösterdiği azim ile engelsiz başarılara bir örnek olarak bizlere unutulmaz bir müzik ziyafeti sunacak.

Gaziantep’te ilköğretim eğitimi sonrasında Gaziantep Üniversitesi Devlet Konservatuarı öğretim görevlisi H.Hikmet Geçin’ le müzik eğitimine başlayan Serin, çok kısa sürede azimli çalışmaları sonucunda müzik dinletilerini müzikseverlerle buluşturmaya başladı.

İlk piyano dinletisini 3 Nisan 2010 tarihinde Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Ömer Ersoy Kültür Merkezi’nde veren Serin, 2 Nisan 2011 de aynı yerde 2. kişisel dinletisini sundu. Almanya’da

Bremen Delmenhorst ‘ta yer alan Im Kleinen Hause’da Mozart ve Brahms ‘ ın eserlerini seslendiren Serin, Mayıs 2012 de Gaziantep 1. Piyano Şenliği ile 18 Mayıs 2012’de ÇYDD Gaziantep şubesinin birinci kuruluş etkinliğinde Ömer Ersoy Kültür Merkezi’nde piyonu dinletisini müzikseverlerle buluşturdu.

Caner Serin, toplamda 4 müzik dinletisinin ardından 14 Nisan 2013 tarihinde TRT Müzik kanalında Saklı Bahçenin Melodisi programına katıldı. 16 Mayıs 2013 tarihinde Gaziantep Üniversitesi Atatürkçü Düşünce Topluluğu’nun düzenlediği ‘ Gençlik Bayramını Kutluyor’ etkinliğinde 3 eser seslendiren Serin, müzik çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Kaynak: YeniŞafak

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir