Otizmli ikiz kardeşler dünya şampiyonasına hazırlanıyor

otizmli_ikizler_4Özel Sporcular Türkiye Şampiyonası’nda altın madalyanın sahibi olan Otizmli ikiz kardeşler, Polonya’da yapılacak olan dünya şampiyonasına hazırlanıyor.
Erzurum’da lisanslı kayak sporcuları Otizmli ikiz kardeşler 12 yaşındaki Aliye Zeynep ve Muhsin Murat Bingül, Polonya’da yapılacak olan dünya şampiyonasına Palandöken’de hazırlanıyor.

Özel Sporcular Alp Disiplini Türkiye Şampiyonası’nda altın madalyanın sahibi olan özel ikizler dünya şampiyonası için kampa girdi.

ŞAMPİYON İKİZLER OKULLARININ MASKOTU OLDU

Özel Final Okulları 6′ncı sınıf öğrencisi Muhsin Murat ve 5′inci sınıf öğrencisi Aliye Zeynep Bingül, Palandöken’deki Sway Otel’de 5 Aralık günü kampa girdi. Erzurum Gençlik Spor Bisiklet Kulubü’nün lisanslı kayak sporcuları olan ikizler, antrenörleri Sefa Yalçın ve İbrahim Yıldırım eşliğinde günde 4 saat kayak yapıyor. 2 bin 800 metre yükseklikten kayan Bingül kardeşler, hem Palandöken’in hem de okullarının maskotu oldu. Erzurum Bölge Adliyesi’nde Cumhuriyet Başsavcısı Ünal Bingül ile İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nde Mühendis Nesrin Kaya Bingül çiftinin çocukları olan Aliye Zeynep ve Muhsin Murat Bingül, bu yıl 12- 14 Şubat’ta Kars’ın Sarıkamış İlçesi’ndeki Cıbıltepe Kayak Merkezi’nde düzenlenen S

ASIL HEDEFLERİ OLİMPİYATLAR

Dünyada sayılı, Türkiye’de tek lisanslı sporcu olan özel ikizlere antrenörlük yapmaktan mutluluk duyduğunu vurgulayan antrenör Sefa Yalçın şunları söyledi:

“Özel Sporcular Federayonu’na bağlı olarak yarışan Zeynep ve Murat ağır derece Otizmli olup ülkemizdeki tek lisanslı sporcular. Ocak ayının ikinci haftasında Türkiye, Şubat ayının sonunda ise Polonya’da yapılacak olan dünya şampiyonasına hazırlanıyoruz. Zeynep ve Murat Türkiye Şampiyonu olarak asıl hedefleri olimpiyatlara gidip ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek. Polonya’da iyi derece alırlarsa, ardından olimpiyat seçmelerine katılacaklar. Çocukların durumuna göre günde en az 4 maksimum 6 saat antrenman yapıyoruz.”

Kaynak: otizm.gen.tr

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir