Otizmli Kasiyer Ekmeği Parçaladı

tesco_loafEmma Shawcross, İngiltere’de Tesco isimli mağazaya alışverişe gitmişti. Alışveriş arabasını dolduran kadın kasaya doğru yöneldi. Kasiyerin başı hiç de kalabalık değildi.

Sıra çok yavaş ilerliyordu. Kasiyerlerden birisi otizmliydi ve işini diğerlerine göre biraz daha yavaş tamamlıyordu. O sırada otizmli kasiyer yanlışlıkla Emma’nın ekmek poşetini kullanılamayacak hale getirmişti.

Olay sonrası Emma Facebook aracılığıyla Tesco’ya mesaj gönderdi. Ancak olay tahmin ettiğiniz gibi değildi. Kadının gönderdiği mesaj binlerce kişi tarafından beğenildi ve paylaşıldı.

İşte Emma’nın Tesco’nun Facebook sayfasına yazdığı mesaj:

‘Diss şubenizdeki karşılaştığım bir şey sizlerle paylaşmak istedim. Kasaya yaklaştığımda hiç sıra yoktu. Ben de alışveriş arabasındakileri konveyöre yerleştirmeye başladım.

Kasiyer beni selamladıktan sonra ürünleri okutmaya başladı. Ben ise hala aldıklarımı konveyöre yerleştiriyordum. Yüklü alışveriş yaptığınızda onları poşete yerleştirmenin çilesini az çok tahmin edersiniz.

Beş tane poşet istedim. Tek tek saydı. Daha sonra iki kez daha saydı. Sonra poşetleri bana verdi.

Kasiyer benimle çok konuşmadı. Ekmeği okuturken ekmek paramparça oldu. Sabırla bekledim işini yapmasını.

Paramı çoktan hazırlamıştım ancak bir kez daha satıp kasiyere verdim. Kasiyer de iki kez parayı kontrol etti.

Her anı çok güzeldi. Ona işini nasıl bulduğunu sordum. O da Tesco’ya nasıl girdiğini ve işe girmesine kimlerin vesile olduğundan bahsetti. Kasiyer otistikti. 12 yaşında otizmli çocuğu olan bir anne olarak kasiyer çocukla gurur duydum.

Böyle çocuklara iş vererek kendilerini kanıtlamalarını sağlamanız gerçekten harika bir davranış.

Teşekkürler Tesco. Sizden alışveriş yapmak güzeldi.

İşte Emma’nın Facebook’taki mesajı:

 

Kaynak: http://tr.newsner.com/Otizm