Özel İnsanlardan Özel Çalışma

ozel-insanlardan-ozel-calismaKonak Belediyesi, Sosyal Yaşam Derneği (Sosder) ve Bostanlı Rotary Kulübü ‘Zihinsel engelliler mozaik projesi’ ile otizme dikkat çekiyor

Sekiz otizmli çocuğu bir araya getiren ve ne kadar yetenekli olduklarını gösteren proje ‘Yapamaz dediler, ama olar yaptı’ sloganıyla yola çıktı. Rengarenk mozaik parçalarını birleştiren çocuklar 23 metre uzunluğunda ve 60 santimetre yüksekliğinde dev tabloyu oluşturmaya başladı. Engelli Danışmanı Koray Uygur, Mozaik tasarımcıları Eğitmen Gülistan Genç ve Cem Atmaca eğitmenliğinde hayal dünyalarını tabloya döken proje katılımcıları, yunuslardan denizatlarına, balıklardan yosunlara denizi resmetti. 23 metre uzunluğundaki pano tamamlandıktan sonra Dominik Caddesi’nde Gazi İlkokulu’nun bahçe duvarına monte edilecek.

Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, projenin sosyal boyutuyla büyük önem taşıdığını belirterek, “Özel çocuklarımız dünyalarını bize farklı bir şekilde farklı yollarla ifade ediyorlar. Fırsat verildiğinde, biraz destek olduğunda neler yapabileceklerini en güzel şekliyle gösteriyorlar. Başkaları ‘Yapamazlar’ dedi, ama ben onlara inandım, güvendim. Onlarla gurur duyuyorum” şeklinde konuştu.

Kaynak:Egenin sesi