T.T. 12 Yaş

Kızım okula başladıktan sonra öğrenmede problemi olduğunu anladık. Doktora götürdüğümüzde dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu olduğunu, zeka yaşının 1-1,5 yaş geride olduğunu söyledi.Bizim için bunu kabul etmek çok zordu , inanılır gibi değildi,okula başlayan her çocuk gibi öğrenmeliydi,öğrenebileceğini  zannetmiştik biz de.İlk başlarda bu çok üzücü,sinir bozucu bir şeydi. Bir harfi günlerce öğrenmeye çalışıyorduk.

Zamanla böyle bir güçlüğün olabileceğini kabul ettik. Yavrumun suçu olmadığını,elinde olmadan bazı şeyleri yapamadığını bilgi sahibi oldukça öğrendik,daha sakin daha sabırlı olduk. Bu süreçte özel eğitimi öğrendik ve bir özel eğitim kurumu araştırmaya başladık. Üç yere gittik ama fazla bir değişim olmuyordu.Büyük  çaresizlik içinde yer aramaya başladık. Tesadüf eseri başka bir yeri ararken Algı Özel Eğitim’i bulduk.daha ilk başta insan kaynaklarından başlayarak çalışanların ilgisi,tatlı dili sayesinde  Algıya adım attık.

Algıda tam aradığımız gibi hem psikolojik destek  hem de akademik ders alıyorduk. Özel eğitim öğretmenimiz  inanılmaz ilgili, psikologumuz  da  aynı şekilde gerçekten çok ilgililer. Diğer öğretmenlerin ve psikologlarında aynı olduğuna inanıyorum..Kızım  artık severek geliyor.Daha önceleri çok zorluk çekiyordum diğer özel eğitim kurumlarına giderken. Ne öğrendiyse okuldan çok Algı’da öğrendi diyebilirim. Biz dördüncü kurumumuzda anca istediğimiz gibi bir yer bulduk.  Ve bundan daha iyi olamaz denilen bir yer’dir  ALGI.

Bu yüzden tüm emeklerinden dolayı Algı çalışanlarına çok teşekkür ederim.

 

Annesi