Yasin Yılmaz 5 Yaş

11.09.2007 doğumlu oğlumuzun adı Yasin YILMAZ. Doğduktan sonraki ilk aylarında her şey normal gidiyordu. Oğlumuzdan normal tepkiler alabiliyorduk. Ta ki yaklaşık 1,5  yaşında iken, yüksek ateşle iki gün evde yatıp daha sonra hastaneye kaldırılana kadar. Hastanede çocuğumuzun menenjit olma ihtimalinin olduğunu ve belinden su alınarak düzelebileceği bilgisini aldık. Çok şükür ki bir hafta yattıktan sonra  çocuğumuzu hastaneden çıkarttık. Ondan sonra ki günlerde oğlumuz Yasin ‘in  bizi duymadığını,  ismini söylediğimiz de tepki  vermediğini, göz teması olmadığını ve tepki vermekte çok zorlandığını, sadece özel seslere ( kapı sesi, zil sesi ) tepki alabildiğimizi farkettik.

Kendi başımıza bir şey yapamayacağımızı anlayınca özel doktorlardan yardım istedik. Yaptırdığımız tüm tıbbi testlerde çocuğumuzun herhangi fiziksel bir sorunu olmadığını anladık ve doktorumuz bize çok geç kalmadan algı zayıflığı olduğu için  özel bir eğitim merkezinden yardım almamızı önerdi. Her ne kadar da insan umutsuz olarak gitse de  Allah’tan umut kesilmez diyerek, internetten eğitim merkezi araştırdık ve Algı Eğitim Merkezi’ ne üç yaşında ki çocuğumuzu getirdik. Yaklaşık 2 – 3 hafta adaptasyon sorunu yaşandı. Hemen her getirmemiz de tepkisini ağlayarak gösterdi fakat yaklaşık 1 ay sonra öğretmenine alışmaya başladı. Çok basit komutlar olan gel-git, al-ver, getir-götür vs. gibi sözcükleri bile algılayamayan, 3 yaşına kadar tek kelime dahi konuşamayan, kendiliğinden gülerek koşan, kendi isteğinin dışında oluşan bu tarz hareketleri sergileyen oğlumuz Yasin, bugün itibari ile 5 yaşında ve 2 sene içerisinde aralıksız olarak yılmadan getirdik.

İstiklal Marşı’nı ezberlemesinden, artık oyunlar oynamasından, istediği kişiden istediği yemeyi söyleyerek istemesinden, yukarıda saydığı bütün komutları yapmasından, en önemlisi göz teması kurmasından, ismi söylendiğinde efendim diyerek yanıma gelmesinden, daha aklıma gelmeyip sayamadığım tüm güzel şeylerden önce Allah’ımıza şükrediyor ve bu duruma vesile olup, bize artık oğlumuz için gelecek vaat ettiren,  2 senedir başta çocuğumuz ile özel olarak ilgilenen Öğretmeni olmak üzere Algı Özel Eğitim Merkezi’ ne çok ama çok teşekkür ediyoruz.

Başarılarınızın devamını dileriz.

Saygılar

Dedesi  Tahsin YILMAZ