“Konya Otizm Günleri” (Otizm Sempozyumu) 28 Kasım Perşembe başlıyor

otizm_sempozyumu_basliyorKonya Valiliği, Selçuklu Belediyesi ve Necmettin Erbakan Üniversitesi’nin katkıları ile Meram Tıp Fakültesi, Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Anabilim Dalı, Otizm Birimi tarafından düzenlenecek “Konya Otizm Günleri”28 Kasım Perşembe başlıyor. 3 gün sürecek ve otizm alanındaki son bilimsel gelişmelerin değerlendirileceği sempozyum, yerli ve yabancı 40‘ın üzerinde bilim insanını Konya’da buluşturacak.

Konya Valiliği, Selçuklu Belediyesi ve Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi’nin katkıları ile 28-30 Kasım tarihleri arasında 40’ın üzerinde bilim insanı otizm alanındaki son gelişmeleri konuşmak üzere Konya’ya geliyor. Meram Tıp Fakültesi, Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Anabilim Dalı, Otizm Birimi tarafından gerçekleştirilecek konferans ile otizm alanında çalışan psikiyatri, özel eğitim, psikoloji, nöroloji ve diğer meslek alanlarındaki uzmanlar bir araya gelecek. Böylece alanda yaşanan zorluklar, sorunlar ve çözüm önerileri tartışılacak. “Konya Otizm Günleri” İngiltere, İtalya, Hollanda, İsveç’ten gelecek uluslararası katılımcıların yanı sıra Türkiye’de otizm alanında çalışan 40’ın üzerinde bilim insanının katkılarıyla gerçekleşecek.

Konya Otizm Günleri Düzenlenme Kurulu adına açıklama yapan Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Sabri Hergüner,“ Üç gün sürecek olan toplantılarda otizm ile ilgili birçok konu ele alınacak. Çocuk, ergen ve erişkinlerde otizmin belirtilerinin, özelliklerinin ve tedavi yöntemlerinin son gelişmeler ışığında konuşulacağı birçok kurs, çalışma grubu ve konferans toplantının içeriğini oluşturmakta. Otizm alanında çalışan herkesi bu toplantılara davet etmekten mutluluk duyuyoruz.” dedi.

Otizm alanında çalışan herkesin katılabileceği “Konya Otizm Günleri” ile ilgili daha ayrıntılı bilgiye www.konyaotizmgunleri.com adresinden ulaşılabilir.

Kaynak: Hakimiyet